Strona głównaKsiążki

Książki

Sortowanie wg: Nazwy Ceny Strona: z 1
 • "Proza paryska..." - tomik z autografem

  19.90zł

  Autorką tomiku miniatur prozatorskich "Proza paryska, czyli ...kocham Polskę" jest Aleksandra Zdrojewska-Przychodzeń, wieloletnia dziennikarka "Dziennika Bałtyckiego", reporterka m.in. krakowskiego "Przekroju", psychoterapeutka. Tomik jest zapisem roku spędzonego na nauce języka i pracy w Paryżu.

  Więcej

 • A. Zdrojewska-Przychodzeń - "Opera w pralni"

  24.00zł

  Na pochwałę zasługuje przede wszystkim inwencja twórcza autorki, moc jej wyobraźni, dzięki którym zbiór opowiadań „Opera w pralni” to zestaw bardzo ciekawych i dobrych konceptów. Drugim mocnym punktem tej propozycji wydawniczej jest ładna, literacka, bogata i zrytmizowana polszczyzna autorki, dzięki której opowiadania czyta się z prawdziwą przyjemnością.  (fragment recenzji)

  Więcej

 • J. Bogudał-Borkowska "Podkuwanie jednorożca"

  24.00zł

  „Podkuwanie jednorożca” -  jako stawanie się człowieka i jego zmagania między nadzieją i rozpaczą, aby w końcu te dwie strony ludzkiej natury podały sobie ręce i zaistniały razem. Jednorożec - twór dziki, dziwny, wolny i cudowny zarazem, doskonały niemalże, a przy tym podkuwany - z przymusu, by zstąpić na ziemię, czy z własnej woli, bo chce zaznać tego, co ludzkie?

  Więcej